.

FF XIII postavy

29. srpna 2011 v 19:11 | Shizue |  FF XIII
Lightning
Věk: 21
Výška: 177 cm
Barva vlasů: světle růžová
Zbraň: Gunblade
Summon: Odin
Summon se mění na: robotického koně

Lightning je hlavní postavou hry. Její pravé jméno je zatím záhadou, známá je pouze pod svým pseudonymem Lightning. Její zbraní je Gunblade, tedy hybrid mezi mečem a střelnou zbraní. Summona, kterého má pod palcem je Odin a ve speciálním módu je to pouze Odinův kůň, s kterým Lightning provádí přímo kaskadérské kousky. Její sestrou je Serah, která je v příběhu FF XIII velice důležitou postavou. Vzhledově připomíná Lightning Clouda, což je dle tvůrců záměr, ale charakterově půjde o odlišné postavy. Hlavní hrdinka zbytečně neplýtvá slovy nejde pro ránu daleko. Je velice odhodlaná vzdorovat svému osudu a snaží se chránit hlavně Serah, která (ačkoliv to Lightning nedává přímo najevo) je pro ní vším.
Snow Villiers
Věk: ?
Výška: 196 cm
Barva vlasů: blond
Zbraň: Fists (pěsti)
Summon: Styria and Nix (Shiva sisters)
Summon se mění na: motocykl

Snow je zapálený bojovník, který do všeho jde na 120%, přímo po hlavě. Často se dostane do problémů, protože dříve jedná, než myslí, ačkoliv jeho úmysly jsou vždycky dobré. Je velice silným bojovníkem, který těží především ze své fyzické síly a nespoléhá se na žádné zbraně. Jeho láskou je Serah, která je zároveň jeho snoubenkou. To se samozřejmě nelíbí její sestře Lightning a stane se to nejedním z problémů, které mezi sebou Snow a Lightning mají. Snowa potkáváme na začátku hry, kdy je doprovázen svými kamarády, tzv. týmem Nora, ve kterém jsou postavy Gadot, Lebreau, Maqui a Yuge. Snow je důležitou postavou ve hře a i když někdy jedná bez rozvahy, tak je to velice silný a citlivý charakter.
Oerba Dia Vanille
Věk: ?
Výška: 164 cm
Barva vlasů: červená
Zbraň: Bič se dvěma hroty (Bind Rod)
Summon: Hecatoncheir
Summon se mění na: dvounohého mecha se čtyřmi kulomety

Culíkaté děvče, které je velice veselé a dokáže podržet své přátele, když to potřebují. Na začátku hry je zachráněna Snowem a týmem Nora, když je převážena jako zajatec ve vlaku. Vanille si ve hře vypěstuje velice vřelý vztah k Hopovi, který je poznamenán ztrátou své matky. Vanille používá jako svého summona Hecatoncheir, který připomíná MagiTek z FF VI. Shodou okolností je Vanille v japonské verzi hry dabována stejnou herečkou, která dabovala i Terru právě z FF VI. a její zbraní je zvláštní mutace biče, možná spíše rybářského prutu, který má 2 vlasce a působí tak zranění nepřátelům. V jedné části hry je Vanille odváděna v poutech, aby byla vyhoštěna na Pulse, pod vedením diktátorky Jihl Nabaat.
Sazh Katzroy
Věk: ?
Výška: ? cm
Barva vlasů: černá
Zbraň: 2 pistole
Summon: Brynhildr
Summon se mění na: automobil

Sazh je nejstarším členem vaší party, do které ho doženou zvláštní okolnosti. Jeho pomocníkem, který ho všude provází, je chocobí mládě, které je většinu času ukryto v Sazhově afru. Sazh má šestiletého syna, který se jmenuje Dajh Katzroy a Jihl Nabaat ho nechá proměnit v krystal, což bude pro Sazha hlavním motivem, proč se rozhodne přidat se k vám a bojovat proti Sanctum (organizace, která se snaží zničit veškerý odpor k systému, kterým je spravován Cocoon). Sazhovým summonem je zcela nový robotický rváč Brynhildr, který trochu připomíná Ifrita. Sazh je dle tvůrců nejupovídanější postavou, neboť má z celého osazenstva nejvíce replik, zúčastní se mnoha akcí a svědomitě vás bude podporovat na cestě k nastolení dobra ve světě Final Fantasy XIII a v záchraně svého syna.
Hope Estheim
Věk: 14
Výška: ? cm
Barva vlasů: blond
Zbraň: bumerang
Summon: Alexander
Summon se mění na: pevnost

Hope je nejmladším členem vašeho týmu, je mu teprve 14 let. Občas se chová panovačně a dětinsky a je velice zasažen ztrátou své matky, za což může z velké části nehoda, kterou způsobil Snow. Mezi těmito dvěma postavami vzniká napětí, které nejednou přeroste v ryze agresivní chování. Hopovo dobrou kamarádkou se postupně stane Vanille, která mu nejednou pomůže. Hope pochází z bohaté rodiny a jeho rozmazlenost z něj dělá občas až zbabělce. Ze začátku hry se bude dokonce stávat, že bude svévolně utíkat z boje a na vás bude, aby ste si ho vycvičili v mocného bojovníka, který se soubojů nebude bát.
Oerba Yun Fang
Věk: ?
Výška: ? cm
Barva vlasů: černá
Zbraň: Kopí
Summon: Bahamut
Summon se mění na: létající loď

Oerba Yun Fang nese část jména stejného jako má Vanille. Je možné, že pocházejí z jednoho kmene, který osidluje svět Pulse (mimo Cocoon). Ovšem Fang pracuje pro vládu na Cocoonu a nejspíš až nějaký zvrat jí dovede k vám do party. V jednom z trailerů zatýká Snowa a utahuje si z něj. Ovšem jedná se o hratelnou postavu, která se k vám později přidá. Její zbraní je kopí, které se umí změnit na zbraň podobnou nun-chaku. Jejím summonem je neelementární Bahamut.
Serah Farron
Věk: ?
Výška: ? cm
Barva vlasů: světle růžová
Zbraň: ?
Summon: žádný
Summon se mění na: -

Serah je upřímná a velice milá dívka, která stejně jako její o 3 roky starší sestra Lightning má dlouhé, narůžovělé vlasy. Nosí si v sobě smutné vzpomínky na minulost, která potkala její rodinu. Rok před událostmi ve hře se měla Serah stát studentkou Eden's university, ale jelikož potkala Snowa a zamilovali se do sebe, tak od svého záměru upustila. Serah je stejně jako všechny hlavní postavy tzv. l'Cie, což jsou lidé, kteří jsou bohy (fal'Cie) označeny a mají vykonat nějaký úkol (Focus). V průběhu hry je Serah přeměněna na krysal a v jiné scéně se "loučí" se svými blízkými. Doufejme, že jí nepostihne stejný osud jako Aeris. Její sestra, Lightning, není nijak nakloněna jejímu vztahu se Snowem, se kterým je Serah zasnoubena.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama